09:00 - 18:00

Bize sorularınızı sorabilirsiniz

0(262) 323 21 67

Telefon numarasından ulaşabilirsiniz

Search
 

Hakkımızda

Kocaeli Zengin Hukuk Bürosu
Zengin Hukuk Bürosu > Hakkımızda

Kocaeli Zengin Hukuk Bürosu

Deneyimli avukat kadrosu ile zengin hukuk bürosu birçok davada yer almaktadır. 20 Yıllık tecrübe ile ceza hukuku, boşanma davası, miras davası gibi birçok alanda hizmet vermektedir.

Arabulucu olarakta hizmet veren zengin hukuk bürosu, sizlere hizmet vermekten memnuniyet duymaktadır.

Ceza muhakemesi hukuku, yakalama, el koyma, arama, telefon ve ortam dinlemesi, tutuklama benzer biçimde koruma tedbirleri ile suç şüphesi altındaki kişinin özgürlüğünü kısıtlar. Şüphelinin bizzat kendisinin yada avukatının bu soruşturma işlemlerine itiraz hakkı vardır. Soruşturma neticesinde iddia makamı (savcılık) şüphelinin suç işlediği kanaatine varırsa, şüpheli hakkında bir iddianame düzenleyerek ceza davası açar. Türkiye’de ceza davalarına bakmaya yetkili adli ceza mahkemelerinin görevi suç vasfı ve ceza miktarına nazaran belirlenmektedir. Ceza mahkemeleri, temel olarak asliye ceza mahkemesi ve ağır ceza mahkemesi olmak suretiyle iki tür mahkemeden oluşmaktadır. Sanık, mahkemedeki yargılamanın tüm aşamalarında da bir avukatın hukuki yardımından yararlanma hakkına haizdir. Ceza mahkemesi, yapacağı yargılama neticesinde sanık hakkında mahkumiyet hükmü olarak “adli para cezası”, “hapis cezası” yada “güvenlik tedbiri”ne karar verebilir. Kararda hapis cezasının ertelenmesi yada hükmün açıklanmasının geri bırakılması (hagb) benzer biçimde bireyselleştirme kurumları uygulanabileceği benzer biçimde sanığa verilen hapis cezası adli para cezasına da çevrilebilir. Ceza davası, istinaf, temyiz ve kararın düzeltilmesi benzer biçimde aşamaları da geçtikten sonrasında kesinleşmiş hapis cezası ile ilgili infaz hukuku süreci adım atar. Kesinleşen hapis cezasının infazı, kaide olarak açık yada kapalı cezaevinde yapılır. Cezası infaz edilen hükümlü, suçunun niteliğine nazaran belli şartları yerine getirdiğinde koşullu salıverilme (şartlı tahliye) ve denetimli serbestlik tedbirinden yararlanarak cezaevinden tahliye edilebilir.

Ceza hukukunda tüm bu süreçler, genel olarak soruşturma, kovuşturma ve infaz hukuku süreci olarak tanımlanabilir. Soruşturma aşaması ile başlayıp cezanın infazı ile sonlanmış olan bu süreçte yargılanan kişinin, mağdurun, müştekinin (şikayetçi) yada müdahilin (katılan) savunmasını icra eden avukata, halk içinde ceza avukatı yada ağır ceza avukatı denilmektedir. Hukuk büromuz, müdafa hakkını ve hak arama özgürlüğünü temin ederek ceza yargılaması sürecine katılan taraflara hukuki yardım sunmaktadır.

Zengin Hukuk

KOCAELİ
  • Ceza Hukuku
  • Sağlık Hukuku
  • Kasten Yaralama Suçu
  • Boşanma Davaları
  • Miras Davaları
  • Arabuluculuk
İletişime Geç
Avukata Danış
Merhaba,
sorularınızı bize yöneltmek ister misiniz?